Wiadomości

Wyjątkowy radiowóz na bielskich drogach

Data publikacji 08.07.2024

Przez ostatnie dwa tygodnie można było zaobserwować na ulicach Bielska-Białej wyjątkowy radiowóz, który był testowany przez policjantów z komisariatu II. Land Rover Defender sprawdzał się nie tylko na drogach i ulicach, lecz również był widoczny na górskich szlakach. Jak dodali użytkujący go mundurowi, nie doszukali się oni minusów testowanego Defendera.

Mundurowi z Ogniwa Patrolowego Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej przez ostatnie dwa tygodnie testowali nowy samochód - Land Rover Defender. Radiowóz był wykorzystywany w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej. W ten sposób użytkujący go policjanci mogli sprawdzić nie tylko parametry techniczne, ale także funkcjonalność poszczególnych elementów wyposażenia.

Główną zaletą testowanej jednostki był mocny, 3-litrowy silnik o mocy 250 KM, który bardzo dobrze sprawdzał się nie tylko na szosach, ale również w terenach górskich. Nie sprawiły mu trudności strome podjazdy czy też bardzo wysokie krawężniki. Mimo prawie 3 ton wagi, Land Rover poruszał się bardzo sprawnie, co zrobiło wrażenie na kierujących nim policjantach.

Bardzo pochlebnie wypowiadali się również o wyposażeniu dodatkowym -  licznych czujnikach parkowania oraz kamerach ułatwiających parkowanie i obserwacje przestrzeni wokół auta. Jak dodali, nie doszukali się minusów testowanego Defendera.

Obecnie pojazd został przekazany w ręce policjantów z Cieszyna, gdzie przez następne dwa tygodnie będzie patrolował ulice i tereny leśne.

Powrót na górę strony