Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał prawa jazdy, za to miał... prawie 4 promile alkoholu

Data publikacji 08.07.2024

Bytomscy policjanci ujęli 49-letniego kierowcę mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna poruszał się ulicami Bytomia bez prawa jazdy, za to z prawie 4 promilami w organizmie. Za to co zrobił, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sąd zdecyduje też o przepadku pojazdu.

Podczas pełnionej na ulicy Strzelców Bytomskich w Bytomiu służby, policjanci zauważyli mercedesa, którego postanowili zatrzymać do kontroli.

Kierujący tym pojazdem nie zareagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, po krótkim pościgu, ostatecznie został zatrzymany. Od 49-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej mundurowi wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów, a zgodnie z nowymi przepisami, sąd zdecyduje o przepadku pojazdu. Za jazdę bez uprawnień grozi grzywna, a za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego - do 5 lat więzienia. 49-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że od 14 marca obowiązują nowe zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu.

Nie bądźmy bierni! Reagujmy!

Powrót na górę strony