Wiadomości

Spotkajmy się w Ustroniu – „Świetliści Cykliści”

Data publikacji 08.07.2024

Policjanci z cieszyńskiej Policji i mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, zapraszają do Ustronia na akcję „Świetliści Cykliści”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas akcji policyjne patrole, w towarzystwie przedstawicieli Caritasu, będą wyposażały przejeżdżających rowerzystów w oświetlenie ich jednośladów.

Wakacje już trwają, w związku z czym chętniej zamieniamy samochód na rower. Korzystając z uroków natury, poruszając się po różnych drogach musimy przypomnieć sobie, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie rowerów oraz jaki ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dzięki swojej dobrej widoczności, jesteśmy w stanie zapobiec wielu dramatycznym sytuacjom.

Od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło do 141 wypadków z udziałem rowerzystów, w wyniku których 5 osób poniosło śmierć, a 134 zostały ranne. To właśnie w celu ograniczenia liczby ofiar poruszających się rowerem, powstała akcja „Świetliści Cykliści”, której druga, po Bielsku-Białej, odsłona, będzie miała miejsce 9 lipca w godzinach 11.00 -12.00 w Ustroniu przy ul. Sportowej i Grażyńskiego. Podczas akcji policyjne patrole, w towarzystwie przedstawicieli Caritasu, będą wyposażały przejeżdżających rowerzystów w oświetlenie ich jednośladów.

Na najpoważniejsze skutki zdarzeń drogowych, narażeni są właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowiący dużą grupę użytkowników dróg, w tym rowerzyści. Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i bycie widocznym - to czynniki, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo rowerzystów.

Powrót na górę strony