Wiadomości

Jechał zdecydowanie za szybko...

Data publikacji 06.07.2024

Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który jechał z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego, a na jego konto wpłynęło 13 punktów. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy — noga z gazu!

Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali w Raciborzu na ulicy Gliwickiej kierującego oplem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Pomiar wskazał, że 19-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. 

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i na jego konto wpłynęło 13 punktów. W tym przypadku, za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci dodatkowo zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, gdyż to od nas zależy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Powrót na górę strony