Wiadomości

Zamiast mandatów - lampki rowerowe

Data publikacji 03.07.2024

Dzisiaj zakończyła się bielska odsłona akcji „Świetliści Cykliści”, organizowana wspólnie z Caritasem oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach na bulwarach w Straconce. Miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas działań użytkownicy jednośladów otrzymali prezenty w postaci lampek oświetleniowych.

„Świetliści Cykliści” - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj w południe akcja policjantów skierowana w rowerzystów. W czasie działań mundurowi z drogówki rozdawali użytkownikom jednośladów lampki rowerowe. Policjanci podkreślali, że droga jest dla wszystkich, ale ci widoczni są bezpieczniejsi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy oraz z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przypomnieli cyklistom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z drogi oraz odpowiedniego wyposażenia zarówno rowerzysty, jak i roweru. Ku pozytywnym zdziwieniu użytkowników jednośladów, zamiast mandatów, otrzymywali oświetlenie rowerowe, które pozwoli być bardziej widocznym i bezpiecznym na drodze.

Oprócz dzisiejszej, bielskiej odsłony akcji, przedstawiciele Caritasu wraz z policjantami będą rozdawali lampki rowerowe również 5 lipca w Żywcu na ul. Jana Pawła II 45 w godzinach od 11.00 do 12.00 i 9 lipca w tych samych godzinach w Ustroniu przy ul. Sportowej i Grażyńskiego.

Powrót na górę strony