Wiadomości

Wakacje 2024 czas zacząć – pełna mobilizacja!

Wczoraj śląski odcinek autostrady A4 i A1 znajdował się pod lupą policjantów śląskiej drogówki. Mając na uwadze rozpoczęcie wakacji, a tym samym zwiększony ruch pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych, policjanci bardzo wnikliwie przyglądali się zachowaniu kierowców. Na drogę wyjechały 24 zmotoryzowane patrole z 11 Komend Miejskich i Powiatowych naszego garnizonu oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Śląscy policjanci spotkali się z dziennikarzami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas wakacji. Działania zainaugurowane przez Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach, do których dołączyło 11 Komend Miejskich i Powiatowych Policji z terenu garnizonu śląskiego, trwają dzisiaj już od godz. 6.00 i będą prowadzone aż do wieczora. Na autostradach A4 i A1 czuwa nad porządkiem i bezpieczeństwem 40 policjantów śląskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów przez kierowców. W działaniach wykorzystywane są pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, których patrole egzekwują od kierujących między innymi przestrzegania ograniczeń prędkości, ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów ciężarowych i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 12 t., postoju pojazdów na autostradzie oraz zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Z powietrza prawidłowość zachowań kierowców obserwuje bezzałogowy statek powietrzny (tzw. dron).

Przez najbliższe dwa miesiące wiele osób będzie podróżować po naszych drogach. Ruch zazwyczaj odbywać się będzie głównymi ciągami komunikacyjnymi w kierunku miejscowości górskich, które są niezwykle atrakcyjne turystycznie, ale również i po mniejszych drogach lokalnych. Dla policjantów będzie to okres wzmożonej pracy. Pamiętajmy, że to od zachowania wszystkich uczestników zależy bezpieczeństwo na drodze.

Akcja „Bezpieczne wakacje 2024” została rozpoczęta. Wspólnie zadbajmy o to, aby upragnione wakacje były jak najbardziej bezpieczne.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.92 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 556.11 KB)

Powrót na górę strony