Wiadomości

Tragiczny wypadek w Kłobucku

Data publikacji 17.06.2024

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 16 czerwca w Kłobucku przy ulicy Staszica. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierowca mercedesa, jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał przez oś jezdni i uderzył w przydrożny słup. Niestety na skutek zdarzenia zginęła 18-letnia pasażerka samochodu.

W niedzielę 16 czerwca, około godziny 3.25 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Staszica w Kłobucku. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący osobowym mercedesem, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w konsekwencji czego przejechał przez oś jezdni i uderzył w przydrożny słup.

Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 18-letnia pasażerka samochodu, również mieszkanka powiatu kłobuckiego. Kierowca z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala. Stan trzeźwości kierowcy będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas oględzin droga wojewódzka nr 492 była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Apelujemy o ostrożność na drodze!

Przypominamy, że najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz wykazywali się rozsądkiem i wzajemnym szacunkiem, tak by każdy szczęśliwie mógł dojechać do celu.

Powrót na górę strony