Wiadomości

Ślub z Motocyklową Asysta Honorową

Data publikacji 16.06.2024

Piątek 7 czerwca pozostanie na zawsze w pamięci sierżanta sztabowego Jakuba Jasińskiego. Tego dnia ubrany w mundur galowy powiedział swojej wybrance sakramentalne "Tak" a w drodze przed ołtarz młodej parze towarzyszyli policjanci z Motocyklowej Asysty Honorowej KWP w Katowicach oraz Kompanii Honorowej OPP w Katowicach. To z pewnością wielkie zaskoczenie i niecodzienna sytuacja dla gości weselnych obejrzeć ten piękny ceremoniał, ale przede wszystkim wyraz szacunku dla policyjnego munduru i honorowej służby w Policji.

7 czerwca na ulicach Mysłowic można było zobaczyć niecodzienny konwój. Siedmiu policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach towarzyszyło Młodej Parze w drodze do kościoła. Tego dnia nasz kolega z mysłowickiej drogówki sierżant sztabowy Jakub Jasiński w galowym mundurze powiedział sakramentalne "Tak" swojej wybrance Katarzynie. Przed kościołem na Młodą Parę czekał szpaler policjantów z Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który towarzyszył im również, gdy wychodzili z kościoła, już jako małżeństwo.

Katarzyna i Jakub spod kościoła zostali odprowadzeni przez kolegów na policyjnych motocyklach w kierunku sali weselnej, gdzie Młoda Para wraz z gości weselnymi świętowała ten piękny dzień. Nowożeńcom, na nowej drodze życia, życzymy niekończącego się zdrowia, dużo miłości i wszelkiej pomyślności!

Zasady asysty podczas ślubu funkcjonariusza określa Ceremoniał Policyjny. Policjant może wystąpić z wnioskiem o przydzielenie policyjnej asysty honorowej w formie szpaleru reprezentacyjnego na czas trwania uroczystości zawarcia przez niego małżeństwa. Wniosek policjant składa do kierownika jednostki organizacyjnej Policji, w której pełni służbę. Policjantowi można przydzielić asystę, pod warunkiem złożenia przez niego deklaracji we wniosku, że w uroczystości ślubnej wystąpi on w umundurowaniu wyjściowym ze sznurem galowym.

 

 

 

 

 

 

  • zdjęcie przedstawia parę młodą w asyście policjantów z Kompanii Honorowej. Pan młody występuje w mundurze galowym.
  • zdjęcie przedstawia naszywkę na mundurze policjanta z napisem Motocyklowa Asysta Honorowa Śląsk i wizerunkiem motocykla.

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 328.57 KB)

Powrót na górę strony