Wiadomości

Dzielnicowy Modrzyński zasłużony dla zdrowia narodu

Data publikacji 13.06.2024

We wtorek na terenie Stadionu Śląskiego odbyła się uroczysta Gala wręczenia odznaczeń Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, na której tarnogórski dzielnicowy mł. asp. Adrian Modrzyński odebrał medal, za oddanie ponad 20 litrów krwi. Dla dzielnicowego hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje także poza służbą, gdy przez wiele lat dzielił się życiodajnym płynem.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” jest polskim resortowym odznaczeniem w formie odznaki, która ustanowiona została 22 sierpnia 1997 roku i jest nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi, w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

Zaszczytu, jakim jest odznaczenie przez Ministra Zdrowia, dostąpił we wtorek dzielnicowy z Osady Jana mł. asp. Adrian Modrzyński, który w ciągu kilku lat oddał ponad 20 litrów krwi. Dzieląc się życiodajnym płynem, dzielnicowy potwierdził, że pomaganie ma we krwi.

Koledze gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszych sukcesów na rzecz działalności krwiodawstwa.

na zdjęciu dzielnicowy Modrzyński z legitymacją honorowego krwiodawcy w ręce oraz medalem na mundurze

Powrót na górę strony