Wiadomości

Znamy już najlepsze pary patrolowe w śląskim garnizonie

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Po dwudniowej rywalizacji w konkurencjach na macie, torze przeszkód, strzelnicy i po rozwiązaniu testu wiedzy wiemy już, który patrol okazał się najlepszy. Zwycięzcami tegorocznego turnieju zostali sierż. Dawid Badura oraz st. sierż. Paweł Jakóbczyk reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rudzie Śląskiej. Gratulacje oraz nagrody najlepszym zawodnikom w obecności Wojewody Śląskiego oraz zaproszonych gości, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

Na terenie Odziału Prewencji Policji w Katowicach zakończył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”.
Głównym organizatorem zawodów był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. śląskiego.
Do dwudniowej rywalizacji stanęło 66 policjantów służb patrolowo - interwencyjnych wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji na Śląsku. Policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice naszych miast, zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły, które rywalizowały w 4 konkurencjach. Sędziami turnieju byli eksperci i specjaliści z Wydziału Prewencji, Wydziału Doboru i Szkolenia  KWP w Katowicach, a także z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Głównym sędzią zawodów była Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Katarzyna Wesołowska. W przygotowanie oprawy turnieju włączył się również Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.
Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek. W ten dzień reprezentanci wszystkich komend musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. W środę mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności na strzelnicy oraz rozwiązywali test z wiedzy policyjnej. Po tych konkurencjach sędziowie podsumowali punktację. Najlepsi okazali się mundurowi z Rudy Śląskiej, Lublińca i Świętochłowic. Pierwsze dwie zwycięskie pary będą reprezentowały śląski garnizon Policji w finale zawodów, który zostanie przeprowadzony w dniach od 11 do 13 września w Szkole Policji w Słupsku.

A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa, podsumowująca wyniki we wszystkich konkurencjach:

I miejsce - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

• sierż. szt. Dawid BADURA
•st. sierż. Paweł JAKÓBCZYK

II miejsce  - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

• asp. Marcin SZAFORZ
• post. Denis SÓWKA

III miejsce - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

•sierż. szt. Dawid MICHALIK
• sierż. szt. Seweryn OGROCKI

Wśród zaproszonych na uroczystość gości, znaleźli się: Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Sekretarz Miasta Katowice Maciej Stachura, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Stanisławski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Włodzimierz Mogiła,  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej Maciej Derbin, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Artur Maliszewski  oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach mł. insp. Grzegorz Kuliberda.
W trakcie uroczystego zakończenia zawodów, gratulacje oraz nagrody najlepszym zawodnikom wręczył, w obecności Wojewody Śląskiego oraz zaproszonych gości, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. dr Tomasz Michułka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów i wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji, a zwycięzcom życzymy sukcesu we wrześniowym finale zawodów w Słupsku.

Powrót na górę strony