Częstochowska policjantka zdobyła podwójne Mistrzostwo Polskiej Policji w kolarstwie szosowym!

Data publikacji 11.06.2024

Starsza posterunkowa Martyna Klekot mundurowa z częstochowskiej „czwórki” zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrzyni Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. Zawody odbyły się w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo”. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Wyścig organizowany był we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów  - amatorów. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechała st. post. Martyna Klekot- policjantka z częstochowskiej „czwórki”. Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 10 km. Pierwsze miejsce w tej kategorii wśród kobiet zajęła nasza policjantka Martyna Klekot.

Drugiego dnia imprezy kolarze mierzyli się na dystansach Gran Fondo (86,1 km), Medio Fondo (68,1 km) i Adventure (48,5 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali w ramach wyścigu Medio Fondo. Ten wyścig swój początek i koniec miał w Dobczycach. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 1180 m i obfitowała w liczne podjazdy. W kategorii ,,OPEN Policjantki” mistrzynią została częstochowska policjantka st. post. Martyna Klekot. Natomiast kadra Polski Policji została uznana za najlepszą drużynę wyścigu!

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz Rafał Majka.

Serdecznie gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów- również zawodowych!