Wiadomości

Areszt dla domowego oprawcy

Data publikacji 11.06.2024

Mieszkaniec gminy Popów został zatrzymany przez policjantów za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

Agresywne zachowanie mieszkańca gminy Popów wobec rodziców trwało prawie 2 lata. Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad osobami najbliższymi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Pokrzywdzeni ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosili tego wcześniej organom ścigania.

W sobotę, 8 czerwca oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że pijany syn zgłaszającej wszczął awanturę, podczas której szarpał ją i uderzał. Policjanci udali się pod wskazany adres i po przeprowadzonej interwencji, zatrzymali 26-latka. Natomiast poszkodowana kobieta została przewieziona do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Następnie kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Sąd Rejonowy w Częstochowie, na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratura, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Podejrzany najbliższy miesiąc spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.
Aktualnie sprawą wyrodnego syna zajmuje się Prokurator Rejonowy w Częstochowie.

Pamiętaj! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem. Takim samym jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj i powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Powrót na górę strony