Wiadomości

Złodziej i paser w rękach policjantów

Data publikacji 10.06.2024

Wspólne działania pszczyńskich i gliwickich policjantów doprowadziły do zatrzymania złodzieja i pasera skradzionego na terenie Kobióra roweru. Mundurowi odzyskali jednoślad, który już wrócił do prawowitego właściciela. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Gdy w środę, po południu, pszczyński dzielnicowy uzyskał informację o kradzieży roweru, ze stojaka przy dworcu PKP w Kobiórze, natychmiast rozpoczął poszukiwania sprawcy. Szybko ustalił, że nikczemny czyn kradzieży został zarejestrowany przez monitoring. Tym samym mundurowy uzyskał wizerunek sprawcy, który trafił do wszystkich patroli. Stróże prawa zaczęli poszukiwania...

Do ustalenia tożsamość poszukiwanego mężczyzny ostatecznie przyczyniło się doświadczenie i dobre rozpoznanie podległego terenu dzielnicowego. Policjant nie tylko rozpoznał sprawcę, ale także znał miejsca przebywania poszukiwanego. Niespełna dwie godziny po uzyskaniu informacji o kradzieży 29-latek został zatrzymany na terenach leśnych w Kobiórze. Podczas dalszych czynności okazało się, że złodziej sprzedał już swój łup, a "klientem" był mieszkaniec powiatu gliwickiego.

W związku z tym do realizacji dalszych czynności zostali skierowani mundurowi z gliwickiej „trójki”, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali 37-letniego obywatela Gruzji. Policjanci odzyskali jednoślad, który wrócił do prawowitego właściciela.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Zatrzymany 29-latek odpowie za kradzież, a 37-latek za paserstwo. O losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Apelujemy do właścicieli jednośladów:

- pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu rowerów przed kradzieżami. Czasem zwykłe zapięcie jest już przeszkodą dla złodzieja. Zachęcamy do stosowania blokad i innych środków technicznych pozwalających uniknąć kradzieży;

- oznakujmy swój rower, niech posiada jakąś wyraźną cechę, która będzie go identyfikować i wyróżniać;

- zróbmy zdjęcie roweru, dzięki któremu w takich sytuacjach łatwiej będzie można go rozpoznać.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.54 MB)

Powrót na górę strony