Wiadomości

Kolejny tragiczny w skutkach wypadek…

Data publikacji 10.06.2024

W czwartek informowaliśmy o śmierci młodego motocyklisty w Ustroniu. Niestety, wczorajszy wypadek w Ochabach Małych miał równie tragiczny koniec. W wyniku odniesionych na miejscu zdarzenia obrażeń, zmarła pasażerka motocykla. Apelujemy o ostrożność - bez względu na okoliczności zdarzenia, motocykl nigdy nie zapewni takiego bezpieczeństwa jak samochód!

Wczoraj, przed godziną 17.00 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla. Wypadek miał miejsce na wiślance (Droga Krajowa DK81) w Ochabach Małych na ul. Głównej. Wstępne ustalenia policjantów, którzy zabezpieczali miejsce wypadku wskazują, że kierujący motocyklem honda 41-latek z Jastrzębia-Zdroju najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go samochodem i najechał na tył toyoty. Na miejscu interweniował LPR. 43-letnia pasażerka, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została zabrana do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń, zmarła.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego, kryminalni i technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z powodu zablokowania drogi w kierunku Skoczowa, wyznaczony był objazd przez Wiślicę i Dębowiec.

Policjanci codziennie pełniąc służbę na drogach, robią co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Liczne kontrole i akcje profilaktyczne, mają na celu poprawę bezpieczeństwa, to walka o to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Największym gwarantem bezpieczeństwa jednakże nie są akcje ani kontrole, ale rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim ograniczone zaufanie względem innych uczestników, zachowanie szczególnej ostrożności i bezpiecznej odległości. Niestety nadal, wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nieprzepisowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości.

Dobra pogoda sprzyja podróżom - ruch na drogach, a szczególnie na trasie prowadzących do miejscowości turystycznych, jest duży. W związku z tym wzrasta też ryzyko wypadków, szczególnie z udziałem pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem, uważając zarówno na siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bez względu na okoliczności zdarzenia rower, quad, hulajnoga czy motocykl nigdy nie zapewni takiego bezpieczeństwa jak samochód. Podróżując z prędkością dostosowaną do warunków na drodze, zachowując bezpieczną odległość i pełną koncentrację na drodze, dbając o dobry stan techniczny pojazdu, możemy mieć pewność, że bezpiecznie trafimy do celu.

 

Powrót na górę strony