Wiadomości

Policjanci zatrzymali złodziei i znaleźli narkotyki

Data publikacji 07.06.2024

Stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego w Bytomiu zatrzymali dwie osoby, podejrzane o włamanie. W ich mieszkaniu mundurowi znaleźli także amfetaminę i marihuanę. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i prawie całą gotówkę następnego dnia po otrzymanym zgłoszenia. O losie 22-letniej kobiety i 25-letniego mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci ustalili i już kolejnego dania zatrzymali dwie podejrzane o to osoby. Zatrzymani to mieszkańcy Bytomia - 22-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. W ich mieszkaniu, oprócz skradzionej gotówki w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, policjanci znaleźli także amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować ponad 500 porcji dilerskich. W wyniku przeszukania pomieszczeń piwnicznych mundurowi znaleźli zrabowane przedmioty i odzyskali też większość skradzionych pieniędzy.

Przypominamy i przestrzegamy osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi. Każda, nawet znikoma ilość posiadanych środków odurzających, jest zabroniona i podlega karze do 3 lat więzienia.
Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W takim przypadku grozi do 10 lat więzienia. Kara w takim samym wymiarze grozi zatrzymanym za kradzież z włamaniem.

Powrót na górę strony