Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu na śląskich drogach

Data publikacji 03.06.2024

Długi weekend związane z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 2,5 tysiąca policjantów. W naszym województwie doszło do 17 wypadków drogowych, w których 23 osoby zostały ranne. W wyniku zdarzeń drogowych na szczęście nikt nie zginął. Odnotowaliśmy także 552 kolizje. Mundurowi ze śląskiej drogówki zatrzymali 184 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.
Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie zginął. W naszym regionie doszło także do 552 kolizji drogowych. 
Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 184 kierowców pod wpływem alkoholu.

Tegoroczny długi weekend był znacznie bezpieczniejszy pod kątem statystyki zdarzeń niż przed rokiem. w 2023 roku na terenie naszego województwa w analogicznym okresie od środy do niedzieli doszło do 23 wypadków, w których 26 osób zostało rannych, a 2 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 228 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło do 582 kolizji drogowych.

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z majowego wypoczynku. Apelujemy o koncentrację za kierownicą i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

Tak wygląda podsumowanie weekendu na drogach poszczególnych miast naszego województwa:

Powrót na górę strony