Wiadomości

Motoserce z Policją

Data publikacji 19.05.2024

Częstochowscy policjanci wzięli udział w pikniku Motoserce 2024, który przyciągnął fanów motoryzacji z całego regionu. Akcja miała na celu wsparcie ochrony zdrowia, poprzez zbiórkę krwi dla szpitali i oddziałów dziecięcych. Mundurowi podczas imprezy aktywnie promowali natomiast bezpieczeństwo na drogach i zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi.

Policjanci ruchu drogowego i prewencji

W minioną sobotę w Częstochowie, na bulwarach pod galerią handlową, odbyła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna Motoserce 2024, której celem było wsparcie ochrony zdrowia poprzez zbiórkę krwi dla szpitali i oddziałów dziecięcych. Podczas wydarzenia można było nie tylko podziwiać piękne motocykle, ale także zobaczyć pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków, skorzystać z symulatora dachowania. a nawet oddać krew.

W wydarzeniu uczestniczyli również częstochowscy policjanci z drogówki, którzy rozmawiali z mieszkańcami o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na konieczność przestrzegania przepisów oraz zachowania ostrożności podczas jazdy. W wydarzenie zaangażowali się też policjanci z częstochowskiej prewencji, którzy zaprezentowali dla najmłodszych sprzęt policyjny oraz nowy, oznakowany radiowóz. Każdy mógł wsiąść do radiowozu czy usiąść na motocyklu. Atrakcją imprezy były również odwiedziny częstochowskiego zespołu Policji konnej oraz przewodnika z psem służbowym.

Udział w takim wydarzeniu był dla policjantów okazją do przypomnienia ważności i roli bezpieczeństwa na drodze. Naszym celem jest bowiem zapewnienie, aby każdy uczestnik ruchu drogowego dotarł do celu bezpiecznie.

Podczas pikniku mundurowi przekazywali także wszystkim zainteresowanym informacje o zasadach rekrutacji do służby w Policji i wymagań, jakie musi spełnić przyszły policjant, a także o tym, jakie możliwości rozwoju, awansu i doświadczenia zawodowego oferuje nasza formacja.

  • Policjanci podczas imprezy
  • pojazdy policyjne
  • dziecko pozuje na motocyklu
  • dzieci przy koniu
  • pokaz tresury psa policyjnego
  • dziecko pozuje do zdjęcia z Policjantami
Powrót na górę strony