Wiadomości

Szybka reakcja policjantów uratowała życie mężczyzny

Data publikacji 19.05.2024

Policjanci z komisariatu IV uratowali życie 37-letniemu mieszkańcowi Sosnowca, który w czasie pracy na torowisku, został porażony prądem elektrycznym. Podejmujący interwencję policjanci do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, prowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową, co w ocenie lekarza, uratowało życie mężczyzny.

Policjanci z komisariatu IV - mł. asp. Dominik Cendrowski oraz st. sierż. Adrian Janus otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas wykonywania prac na wysokości na terenie kolejowym, jeden z pracowników został porażony prądem elektrycznym. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce zastali świadków, którzy jako pierwsi zaczęli udzielać pomocy 37-letniemu sosnowczaninowi, który był nieprzytomny i nie oddychał. Okazało się, że mężczyzna, wykonując prace na wysokości 4,5 metra, przypadkowo dotknął łokciem trakcji kolejowej o napięciu 3000 voltów.

Z uwagi na swoje przeszkolenie i dobre przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy, policjanci szybko przejęli poszkodowanego. Zdając sobie sprawę z olbrzymiego ryzyka utraty życia przez mężczyznę, natychmiast podjęli działania ratujące mu życie. W ciągu kilku minut na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 37-latka do szpitala, gdzie otrzymał dalszą, niezbędną pomoc. W ocenie lekarza, działania policjantów, jeszcze przed przyjazdem medyków, uratowały życie mężczyzny.

Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach, kiedy liczy się każda sekunda, należy działać szybko i zdecydowanie. W przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą, która wymaga natychmiastowej pomocy, sami reagujmy i jednocześnie wzywajmy służby ratownicze. Właściwą postawą wykazali się w tym konkretnym przypadku świadkowie, którzy jako pierwsi, nie czekając na nic, rozpoczęli ratunek.

Powrót na górę strony