Wiadomości

Zaproszenie dla mediów na działania z pojazdem escapetruck w Katowicach i Lublińcu

Data publikacji 20.05.2024

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na działania związane z przeciwdziałaniem handlowi ludźmi połączone z wyzwaniem w escapetrucku. Już w najbliższy poniedziałek, 20 maja, na Rynku w Lublińcu, a dzień później na Placu Sławika i Antalla w Katowicach od godziny 10.00 będzie można zmierzyć się z nietypowym wyzwaniem przy wykorzystaniu escapetrucka. Na uczestników czekają trzy scenariusze wyzwań, w których muszą ocalić siebie i innych. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy na godzinę 11.00 do Lublińca i na godzinę 12.00 pod katowicki "Spodek" aby zobaczyć z bliska tę nietypową przygodę z bezpieczeństwem.

Po raz drugi w Polsce (a pierwszy raz na Śląsku) zaplanowano organizacje wydarzeń w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem pojazdu ewakuacyjnego „escapetruck”. Inicjatywa ruszyła w minionym roku jako projekt holenderskiej policji wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce i Uniwersytetem Wrocławskim, a także polską Policją w trzech miastach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. 

Tym razem niecodzienny pojazd zaparkuje 20 maja na Rynku w Lublińcu i 21 maja przy "Spodku" w Katowicach. Serdecznie zachęcamy do pojawienia się na tym wydarzeniu.

Osobą do kontaktu z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach jest aspirant Szymon Czysz, numer telefonu 798 032 364.
 

Powrót na górę strony