Wiadomości

Zniszczył siekierą mienie warte 200 tysięcy złotych oraz groził żonie

Data publikacji 09.05.2024

Do 5 lat więzienia grozi 46-letniemu mieszkańcowi powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie mienia o wartości 200 tysięcy złotych oraz groźby karalne wobec żony. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość bliższą niż 100 m.

W poniedziałek (06.05) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu został powiadomiony przez mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego, że mężczyzna uszkodził siekierą samochody, wyposażenie domu oraz grozi żonie pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani bieruńscy policjanci. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali pijanego 46-latka trzymającego w dłoni siekierę. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny. Został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych czynności bieruńscy policjanci ustalili, że 46-latek zniszczył mienie wartości 200 tysięcy złotych oraz groził żonie pozbawieniem życia.

W środę (08.05) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz zniszczenie mienia. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość bliższą niż 100 m. Ponadto 46-latek musi opuścić wspólnie zajmowany dom.

  • Na zdjęciu widzimy siekierę którą posłużył się zatrzymany
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego oraz policjanta
  • Na zdjęciu widzimy uszkodzony samochód
Powrót na górę strony