Wiadomości

Policjanci zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Stali Rzeszów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji zabezpieczali w sobotę mecz piłki nożnej. Podczas spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Bukowej, GKS Katowice podejmował Stal Rzeszów. Zabezpieczenie, pomimo że mecz zakwalifikowany został jako mecz podwyższonego ryzyka, przebiegło bez naruszeń prawa.

W sobotni wieczór policjanci zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Stali Rzeszów. O bezpieczeństwo podczas sportowej imprezy dbali policjanci z prewencji, drogówki oraz pionu kryminalnego z katowickiej komendy, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Mundurowi zabezpieczali m.in. rejon stadionu, trasy przejazdu kibiców, dworce i szlaki komunikacyjne. Zabezpieczenie, pomimo że mecz zakwalifikowany został jako mecz podwyższonego ryzyka, przebiegło bez naruszeń prawa.

Przypominamy, wszystkim kibicom przyszłych meczów, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych kto w miejscu i w czasie trwania masowej imprezy sportowej używa elementu odzieży lub przedmiotu w celu uniemożliwienia lub istotnego utrudnienia rozpoznania osoby, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 zł. Ponadto kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2022 r. poz. 2516), wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd może orzec przepadek przedmiotów, chociażby nie stanowiły własności sprawcy. Ponadto sąd orzeka środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

Powrót na górę strony