Wiadomości

Uszkodził samochód i był poszukiwany...

Data publikacji 06.05.2024

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który uszkodził zaparkowany samochód i jak się okazało, był poszukiwany. Podczas interwencji także znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Trafił już do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia.

Dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na ulicy Kolejowej w zaparkowany samochód marki Skoda uderza mężczyzna. Natychmiast skierował na miejsce patrol prewencji. Policjanci zauważyli mężczyznę, który wsiadał akurat do pociągu.
Po wylegitymowaniu mężczyzny i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie, który wydał nakaz doprowadzenia go do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary.
24-latek dokonał zniszczenia lewego lusterka, a także zarysował powłokę lakierniczą, powodując straty o łącznej wartości 1500 złotych. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Ponadto podczas interwencji mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz najbliższe 25 dni spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia.

Każdy policjant kieruje się hasłem „Pomagamy i chronimy” zdając sobie sprawę, że narażając swoje życie, służy obywatelowi. Należy przy tym pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją. Nie ma bowiem przyzwolenia na agresję wobec osób, które stoją na straży porządku.

Powrót na górę strony