Wiadomości

Za nami I Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu zorganizowała I Memoriał im. asp. Michałą Kędzierskiego. W uroczystości upamiętniającej tragicznie zmarłego policjanta wzięła udział rodzina zmarłego, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, Prezydent Miasta Racibórz, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i władz samorządowych. Aspirant Michał Kędzierski na zawsze będzie obecny w naszej pamięci.

W piątek na stadionie przy ulicy Zamkowej odbył się pierwszy Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym tragiczną śmierć asp. Michała Kędzierskiego przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinspektora Marka Ryszkę, rodzinę zmarłego policjanta, Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZP Policjantów Województwa Śląskiego aspiranta sztabowego Macieja Dziergasa z Przewodniczącym NSZPP w Raciborzu
aspirantem sztabowym Marcinem Sobeczko.

Następnie wszyscy udali się na stadion OSiR, gazie punktualnie o godzinie 13.00 odbyła się parada maskotek i sprzętu policyjnego. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu przywitał wszystkich zaproszonych gości, zawodników oraz obecnych mieszkańców.
Po krótkich premówieniach lektor uroczystości przedstawił sylwetkę aspiranta Michała Kędzierskiego i okoliczności jego śmierci, a na ekranie został wyświetlony film upamiętniający tragicznie zmarłego.

Na dwóch boiskach rozpoczął się turniej piłki nożnej służb mundurowych, a następnie ulicami miasta ruszył XVI Bieg Bez Granic.

Uczestnicy obchodów chętnie odwiedzali mundurowe miasteczko profilaktyczne, gdzie można było zobaczyć
pojazdy oraz wyposażenie Policji i zaprzyjaźnionych służb.
Poza tym było mnóstwo atrakcji i animacji przygotowanych dla dzieci i dorosłych m.in. pokazy psów policyjnych, technik i taktyk interwencji.

O godzinie 15.00 rozpoczął się bieg głównymi ulicami Raciborza.
O godzinie 17.00 nastąpiło uroczyste zakończenie, wręczenie pamiątkowych medali, pucharów i nagród.
Memoriał zakończył się występem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W turnieju piłki nożnej zwyciężyła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, drugie miejsce zdobyła Komenda Miejska Policji w Tarnowie a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna reprezentująca Zakład Karny w Raciborzu.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Denis Gruszka, królem strzelców został Edward Kowalczyk a najlepszym zawodnikiem okrzyknięty został Dominik Boda.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu podinspektor Marek Ryszka bardzo serdecznie dziękuje wszystkim obecnym oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Powrót na górę strony