Wiadomości

Uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiaj na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyło Kierownictwo Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Prezydent Katowic oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, a także przedstawiciele innych służb mundurowych. Przy dźwiękach hymnu państwowego, odegranego przez wojskową orkiestrę oraz w asyście policyjnego pocztu sztandarowego, na maszt została podniesiona flaga państwowa.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach - podczas uroczystych i podniosłych wydarzeń, ale także w czasie żałoby po stracie wybitnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Właśnie dlatego na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczył w niej Wojewoda Śląski Marek Wójcik, II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, a także przedstawiciele innych służb mundurowych. Podczas hymnu państwowego odegranego przez wojskową orkiestrę, przez żołnierzy z wojskowego pocztu flagowego została podniesiona flaga państwowa.

Powrót na górę strony