Wiadomości

Wypadek śmiertelny w Lyskach

Data publikacji 30.04.2024

Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Lyskach na ulicy Dworcowej. 40-letni kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku zderzenia zginęła 15-letnia pasażerka. Kierujący pojazdem, został zabrany w stanie ciężkim do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 15.00 na ulicy Dworcowej w Lyskach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Suminy, podczas wyprzedzania w miejscu zabronionym, w celu uniknięcia zdarzenia z pojazdem jadącym z przeciwka, gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku odniesionych obrażeń 15-letnia pasażerka, mieszkanka powiatu rybnickiego, poniosła śmierć na miejscu. 40-letni motocyklista, został zabrany w stanie ciężkim do szpitala. Na czas trwania policyjnych czynności, przez kilka godzin na miejscu zdarzenia, ruch był całkowicie zablokowany. Śledczy wyjaśniają, pod nadzorem rybnickiej prokuratury, okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Motocyklisto zwolnij! Dojedź jednośladem bezpiecznie do celu! W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

Zwracamy uwagę do kierowców samochodów, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle, ze względu na swoje gabaryty i osiągi, często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widocznymi dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów muszą uświadomić sobie, jak ta z pozoru banalna czynność, nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia. Często okazuje się, że jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

  • Na zdjęciu miejsce wypadku śmiertelnego. Lyski, ulica Dworcowa. Służby na miejscu.
  • Na zdjęciu miejsce wypadku śmiertelnego, w którym zginęła 15-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego. Służby wykonują czynności służbowe.
  • Na zdjęciu policyjne radiowozy. Sumina ulica Dworcowa, miejsce wypadku śmiertelnego.
Powrót na górę strony