Wiadomości

Nieodpowiedzialny "opiekun" psa usłyszał 3 prokuratorskie zarzuty

Data publikacji 18.04.2024

Najpierw nie zapanował nad agresywnym zwierzęciem, które zaatakowało dużo mniejszego od siebie czworonoga, a potem nożem groził śmiercią właścicielce agresywnego psa. Mowa o nieodpowiedzialnym "opiekunie" czworonoga, który za agresywne zachowanie zwierzęcia, postanowił "rozliczyć" jego właścicielkę. W efekcie sam został rozliczony przez prokuratora i usłyszał 3 zarzuty. Jego decyzją został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6.20 w rejonie Alei Armii Krajowej w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z częstochowskiej „trójki” wynika, że 42-latek, któremu znajoma powierzyła opiekę nad swoim psem, wyszedł z nim na spacer nie zachowując należytych środków ostrożności przy trzymaniu go.
Na skutek tego, agresywne zwierze wyrwało się „opiekunowi” i zaatakowało małego pieska. Na ratunek małemu, bezbronnemu zwierzęciu ruszyli świadkowie, którzy narażając swoje życie i zdrowie próbowali oddzielić rozjuszone zwierze. Niestety. Piesek został zagryziony. Na szczęście żadnemu ze świadków nic się nie stało.

Na miejscu interweniowali policjanci z komisariatu III. Podjęto decyzje o umieszczeniu psa w schronisku dla zwierząt. Po upływie kilku godzin policjanci z częstochowskiej „trójki” otrzymali zgłoszenie, że ten sam 42-latek przy użyciu noża grozi pozbawieniem życia właścicielce tego agresywnego psa. Na miejscu stróże prawa zatrzymali rozjuszonego i pijanego 42-latka.
W chwili zatrzymania miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni zebrali obszerny materiał dowodowy, który wczoraj pozwolił prokuratorowi przedstawić mu 3 zarzuty:narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu tych osób, które próbowały odciągnąć agresywnego psa, kierowanie gróźb pozbawienia życia przy użyciu noża wobec właścicielki atakującego czworonoga oraz spowodowanie u niej naruszenia czynności narządu ciała poprzez zranienie jej nożem w okolice szyi. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazał mu zbliżać się do pokrzywdzonej. 42-latek odpowie za to w warunkach tzw. recydywy, bowiem w przeszłości odsiadywał wyroki za przestepstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Powrót na górę strony