Wiadomości

Zatrzymali mężczyznę, który groził i zranił nożem nastolatka

Data publikacji 17.04.2024

Policjanci NGW OPP Katowice zatrzymali mężczyznę, którego ujęli pasażerowie autobusu. Mężczyzna ten groził nożem nastolatkowi, a w wyniku szamotaniny zranił go. Życiu i zdrowiu 16-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Czynności w sprawie trwają...

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów, zatrzymany został mężczyzna, który zranił nożem 16-latka. Do zdarzenia doszło na trasie autobusu linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny, nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Natychmiast na akt agresji zareagowali pasażerowie, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili Policję.

Alarmowo na miejsce zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze NGW OPP Katowice zatrzymali agresora. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przyznał policjantom również, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie ataku mężczyzny na nastolatka. Zbierany jest m.in. materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie oraz powoływani biegli.

Powrót na górę strony