Wiadomości

Oferował do sprzedaży fikcyjne bilety

Data publikacji 17.04.2024

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przedstawili zarzuty 27-latkowi, który w internecie oferował do sprzedaży bilety na koncerty, mecze piłki nożnej czy imprezy jeździeckie. W rzeczywistości takich wejściówek nigdy nie posiadał i nie planował ich nikomu wysyłać. W ten sposób oszukał 21 osób na kwotę około 6,5 tysiąca złotych. Mężczyźnie grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zajęli się sprawą oszustw internetowych, dotyczących sprzedaży biletów na różne wydarzenia kulturalno-sportowe, wpadając na trop pewnego 27-latka.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna sprawdzał gdzie i w jakich terminach mają odbywać się popularne wydarzenia. W większości były to koncerty znanych gwiazd, mecze piłki nożnej czy np. imprezy jeździeckie. Następnie zamieszczał on ogłoszenia na znanym portalu społecznościowym o sprzedaży wejściówek w atrakcyjnych cenach. Osoby zainteresowane zakupem zapraszał do rozmowy na prywatnym czacie. Nabywcom podawał fałszywe dane oraz swój prawdziwy numer konta. Niczego nieświadomi kupujący płacili za przedmiot, który w rzeczywistości nie istniał.

Policjanci dotarli do 21 pokrzywdzonych osób, którzy łącznie stracili blisko 6,5 tysiąca złotych.

Jastrzębska Prokuratura przedstawiała 27-latkowi zarzuty za oszustwo, za które dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione przestępstwo jastrzębianin najbliższe 16 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Powrót na górę strony