Wiadomości

Nielegalnie posiadał broń i amunicję

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci z Rajczy zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna nielegalnie posiadał w swoim mieszkaniu ręcznie wykonaną broń oraz amunicję. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo 39-latek w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Policjanci z komisariatu w Rajczy otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie gminy Milówka, pomiędzy zgłaszającym a jego partnerką doszło do kłótni. Mundurowi od razu pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającego 39-latka. Zarówno w rozmowie z nim, jak i jego partnerką policjanci nie potwierdzili, aby doszło między nimi do awantury czy kłótni. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć, po co wezwał stróżów prawa. 

W czasie interwencji uwagę policjantów zwróciła jednak metalowa skrzynka, którą mężczyzna miał w domu. Mundurowi znaleźli w niej ręcznie wykonaną broń. Oprócz niej 39-latek miał także wiatrówkę oraz ponad 140 sztuk różnego rodzaju „ostrej” amunicji. Jak się okazało, przedmioty te posiadał nielegalnie. 

39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.  Za posiadanie broni palnej oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia, grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony