Wiadomości

Śmiertelny wypadek na trasie S-1

Data publikacji 08.04.2024

Będzińscy policjanci wyjaśniają, pod nadzorem prokuratora, przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w ubiegły piątek trasie S1 w Mierzęcicach. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 60-letni mężczyzna, który znajdował się przy samochodzie na pasie awaryjnym. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze.

Do wypadku drogowego doszło w piątek 5 kwietnia około 18.00 w Mierzęcicach na trasie S-1. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni kierujący samochodem ciężarowym daf-em, jadąc w kierunku Dąbrowy Górniczej, uderzył w unieruchomionego na poboczu volkswagena. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 60-letni mężczyzna.

Na miejscu zdarzenia drogowego, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z będzińskiej drogówki i grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Mundurowi, po sprawdzeniu, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, zatrzymali mu prawo jazdy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozsądek podczas korzystania z dróg, aby w przyszłości uniknąć tak tragicznych w skutkach zdarzeń.

  • Na zdjęciu znajduje się czerwony parawan, dwa samochody oraz policjanci na drodze.
  • Na zdjęciu widzimy dwa samochody osobowe oraz umundurowanych policjantów.
  • Na zdjęciu widzimy pojazdy biorące udział w zdarzeniu drogowym oraz pojazdy służb ratunkowych.
Powrót na górę strony