Wiadomości

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 03.04.2024

1 kwietnia wystartowała ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest kształtowanie właściwych postaw wśród miłośników „dwóch kółek”, ale też zwrócenie uwagi na ich bezpieczeństwo. Rowerzyści, motorowerzyści czy motocykliści, a także użytkownicy hulajnóg to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, która w przypadku zdarzenia drogowego narażona jest na poważne obrażenia. Śląscy policjanci przygotowali spot zachęcający do właściwego przygotowania do sezonu i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. 

Rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, a także użytkownicy hulajnóg to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego szczególnie narażona na skutki zdarzeń drogowym. W ubiegłym roku na drogach naszego województwa doszło w sumie do ponad 2500 zdarzeń z ich udziałem, w których 21 osób zginęło, a 517 zostało rannych. W celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz kształtowania właściwych zachowań miłośników „dwóch kółek” 1 kwietnia br. wystartowała ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”. 

Liczba jednośladów na naszych drogach cały czas rośnie. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym także niepełnoletnie. Każdy użytkownik ruchu drogowego powinien jednak pamiętać o przestrzeganiu przepisów i wzajemnym szacunku na drodze.

Użytkownicy jednośladów dopiero zaczynają sezon, dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa tej grupy osób Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z Wydziałem Gabinet KWP w Katowicach przygotowali spot profilaktyczny. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich!

 

 

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 330.61 KB)

Powrót na górę strony