Wiadomości

Zaśnięcie przyczyną zdarzenia w Radostowicach

Data publikacji 03.04.2024

Dziś, tuż po godzinie 6, doszło do zdarzenia drogowego w Radostowicach. Kierujący samochodem marki Volkswagen zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył najpierw w opla, a następnie fiata. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dziś tuż po godzinie 6, wszystkie służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Radostowicach na ulicy Pszczyńskiej. Jak ustalili policjanci drogówki 35-latek zasnął za kierownicą volkswagena, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka opla, a następnie fiata. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Na sprawcę zdarzenia drogowego mundurowi nałożyli mandat i punkty karne.

Przypominamy!

Zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Koniecznie trzeba zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Powrót na górę strony