Wiadomości

Pieniądze zamiast promili

Data publikacji 03.04.2024

Wczoraj na terenie miasta odbyły się działania pod hasłem "Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Mundurowi na trzeźwość przebadali ponad 500 kierujących. Wśród kierowców na „podwójnym gazie” znalazł się jeden, który za swoją „ofertę” stanie przed sądem.

Wczoraj, od godzin porannych na terenie Żor prowadzone były działania "Trzeźwość" mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wzmożone siły policyjne pojawią się na naszych drogach.

Podczas akcji przebadanych zostało ponad 500 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety i tym razem aż 3 z nich kierowało pod wpływem alkoholu w organizmie.

Wśród nich znalazł się 66-letni mieszkaniec Żor, który wpadł do policyjnej kontroli na ulicy Kłokocińskiej. Kiedy okazało się, że prowadził hyundaia w stanie po użyciu alkoholu, to zaproponował mundurowym pieniądze w zamian za „zapomnienie o sprawie”. Prócz utraty uprawnień do kierowania samochodem odpowie teraz przed sądem za korupcję, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Powrót na górę strony