Wiadomości

Trwa akcja "Trzeźwość"

Data publikacji 02.04.2024

Wielkanocny długi weekend sprzyjał sytuacjom, kiedy na stołach obok wielkanocnych potraw pojawiał się również alkohol. Często spożywany do późnych godzin wieczornych powoduje, że wsiadając rano za kierownicę samochodu we krwi krążą jeszcze niestrawione promile. Pamiętajmy, aby siadając za kierownicą mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Dzisiaj śląscy policjanci od wczesnych godzin sprawdzają trzeźwość kierowców w całym województwie.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych, śląscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących. Po świątecznym weekendzie, w trakcie którego odbywało się wiele spotkań w gronie rodzinnym, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie: wsiadając za kierownicę należy być całkowicie trzeźwym.

Często alkohol spożywany do późnych godzin wieczornych powoduje, że wsiadając rano za kierownicę samochodu we krwi krążą jeszcze niestrawione promile. Nawet jeśli kierowca czuje się trzeźwy, alkohol może nadal znajdować się we krwi. W przypadku niepewności zachęcamy aby zrezygnować z prowadzenia pojazdu i skorzystać z alternatywnych środków transportu.

Kierowcy są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Pasażerowie, rodzina i znajomi nie powinni być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę!
Tylko poprzez wspólną świadomą postawę możemy skutecznie zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Tak wyglądają policyjne działania w poszczególnych jednostkach województwa śląskiego:

Powrót na górę strony