Wiadomości

Zakłócił obrządek aktu religijnego

Data publikacji 02.04.2024

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotni wieczór podczas odprawianej mszy świętej. Mężczyzna po wejściu do jednego z kościołów w Jastrzębiu-Zdroju, zakłócił obrządek aktu religijnego oraz naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Za taki czyn grozi mu kilka lat więzienia.

W sobotę o 20:30 jastrzębscy policjanci zostali wezwani do jednego z kościołów w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie agresywny mężczyzna zakłócał uroczystości religijne.
Mundurowi ustalili, iż podczas odprawianej mszy świętej, mężczyzna dostał się na mównicę i zakłócał przebieg nabożeństwa poprzez głośne krzyki i używanie słów wulgarnych.
Mężczyzna miał być także agresywny wobec uczestników mszy. Mężczyzna został wyprowadzony do zakrystii, gdzie agresora przejęli przybyli na miejsce mundurowi.
Sprawcą zamieszania okazał się 38-letni mieszkaniec Jastrzębie-Zdroju. Mężczyzna był bardzo pobudzony, znajdował się pod wpływem środków odurzających i istniała obawa, że może sobie zrobić krzywdę.
W trakcie zatrzymania naruszył także nietykalność cielesną policjantów. Prosto z kościoła trafili więc do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie może kilka lat spędzić na kratami. 

Powrót na górę strony