Wiadomości

Wypadek na autostradzie A1 – nie żyją dwie osoby

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na zjeździe z autostrady A1 w Czekanowie. W wyniku uderzenia busa w bariery energochłonne, śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, a pięciu pozostałych, w tym kierowca, trafiło do szpitala. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze.

Dzisiaj, kilka minut po godzinie 6.00 rano tarnogórscy policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Czekanowie, na pasie zjazdowym z autostrady A1. Mundurowi na miejscu ustalili, że osobowy bus marki citroen, którym kierował 54-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, z niewyjaśnionych, jak dotąd, przyczyn uderzył w bariery energochłonne. Niestety śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 63 i 57 lat, a pozostałych czterech w wieku 23 - 71 lat trafiło do szpitali. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora, które będą miały na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze i odpowiednie dostosowanie prędkości. Warunki są trudne, dlatego kierowco! Noga z gazu!

  • na zdjęciu biały bus z roztrzaskanym przodem
  • na zdjęciu policyjny radiowóz z włączonymi niebieskimi sygnałami, przed nim czerwony parawan i inne wozy policyjne i strażackie
  • na zdjęciu policjant na trawniku, przed nim kilka pojazdów strażackich oraz radiowozu na zjeździe z autostrady
  • na zdjęciu policjant, przed nim czerwony parawan
  • na zdjęciu radiowóz na jezdni
  • na zdjęciu technik kryminalistyki w trakcie wykonywania zdjęć z miejsca zdarzenia - na jezdni

Film wypadek_a1.MP4

Pobierz plik wypadek_a1.MP4 (format mp4 - rozmiar 6.36 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony