Wiadomości

O włos od tragedii

W nocy z niedzieli na poniedziałek, godną pochwały postawą wykazał się uczestnik ruchu, który jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Świadek natychmiast powiadomił służby, a gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej powodując groźną kolizję z autobusem. Przekazany w ręce świętochłowickich policjantów mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pomimo zaostrzonych przepisów, wciąż znajdują się amatorzy jazdy na podwójnym gazie, którzy nie patrząc na konsekwencje wyjeżdżają na drogi, stanowiąc poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Na szczęście obywatele są co raz bardziej świadomi i często reagują, nie akceptując nieodpowiedzialnych zachowań takich kierowców.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, godną pochwały postawą wykazał się uczestnik ruchu, który jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Świadek natychmiast powiadomił służby i gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej i jadąc ulicami miasta doprowadził do groźnej kolizji z autobusem. Uczestnikom zdarzenia na całe szczęście nic się nie stało.
Gdy powiadomiony patrol ruchu drogowego przybył na miejsce, przebadał na zawartość alkoholu kierowcę opla. Przypuszczenia świadka się potwierdziły, gdyż 27-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Przypominamy, że od 14 marca obowiązują nowe zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Alkohol u kierowcy, który jest pod jego wpływem zdecydowanie obniża zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie też wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!
Pijany kierowca, to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  • zdjęcie przedstawia: samochód przewrócony w wyniku kolizji na lewą stronę
  • zdjęcie przedstawia: samochód przewrócony w wyniku kolizji na lewą stronę
  • zdjęcie przedstawia: samochód przewrócony w wyniku kolizji na lewą stronę
Powrót na górę strony