Wiadomości

Domowy włamywacz w rękach mundurowych

Data publikacji 30.03.2024

Wojkowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież pieniędzy i wartościowych przedmiotów z jednego z domów na terenie Strzyżowic. Włamywacz ukradł pieniądze i zegarki o wartości ponad 70 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez katowicki sąd.

Kilka dni temu, wojkowicki dyżurny otrzymał zgłoszenie w sprawie włamania do domu na terenie Strzyżowic. Na miejscu zjawili się policjanci, którzy od razu przystąpili do działania.
Ustalili oni, iż sprawca wtargnął do budynku mieszkalnego przez wybicie szyby w drzwiach balkonowych.

Włamywacz ukradł z domu pieniądze oraz zegarki o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych. W sprawę zostali zaangażowani policjanci różnych pionów policyjnych. Mundurowi wnikliwie analizowali zapisy monitoringów.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy doprowadził ich do 29-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego.
Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany przez katowicki sąd celem odbycia 100 dni kary pozbawienia wolności w związku z brakiem płatności za grzywny.

Policjanci zatrzymali 29-latka, który został umieszczony w policyjnym areszcie. O dalszych losach podejrzanego zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.67 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja.mp3 (format mp3 - rozmiar 229.15 KB)

Powrót na górę strony