Wiadomości

Kolejny złodziej zatrzymany dzięki czujności katowickiego policjanta

Data publikacji 01.04.2024

O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, przekonał się złodziej zatrzymany przez policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zaraz po dokonaniu kradzieży. Stróż prawa w swoim wolnym czasie robił zakupy w jednym z jaworznickich marketów. Gdy zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę na dziale z alkoholem, wzmógł swoją czujność. Jak się później okazało, nie pomylił się w ocenie sytuacji.

Sierż.szt. Damian Lipiński w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego z marketów w Jaworznie.
Kiedy zauważył podejrzanie zachowującą się osobę na dziale z napojami wysokoprocentowymi, natychmiast wzmógł swoją czujność.
Policjant zauważył, że mężczyzna wziął z półki 2 butelki alkoholu i po udaniu się do sąsiedniej alejki schował je do kieszeni bluzy.
Opierając się na swoim doświadczeniu, ruszył za nim. Mężczyzna w drodze do kas wziął z półki jeszcze sok i skierował się do stanowisk samoobsługowych.
Jednak, gdy zobaczył, że bramki są zamknięte i otwierają się tylko po zeskanowaniu paragonu, zrezygnował i udał się kierunku kas obsługowych.
Tam wyminął ludzi czekających w kolejce i skierował się w stronę wyjścia bez płacenia za towar. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za nim i ujął go kilka metrów za linią kas.
Przedstawił się mężczyźnie, że jest policjantem i polecił mu pozostanie na miejscu i wyciągnięcie z kieszeni skradzionego alkoholu. W tym momencie podeszli pracownicy ochrony.
Mężczyzna stanowczo zaprzeczył jakoby miał dokonać przed chwilą kradzieży. Policjant nie dał się jednak nabrać na te zapewnienia i sam w obecności ochroniarzy wyjął z jego kieszeni butelkę alkoholu.
Drugą mężczyzna wyciągnął już sam w pomieszczeniu ochrony, gdzie wszyscy udali się w oczekiwaniu na przyjazd miejscowego patrolu.
Po przyjeździe jaworznickich policjantów, przejęli oni sprawcę kradzieży i wykonali z nim dalsze czynności.

Powrót na górę strony