Wiadomości

Doskonalenie umiejętności strzeleckich pod okiem komandosów

Data publikacji 01.04.2024

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zorganizowała intensywne szkolenie dla instruktorów strzelań policyjnych oraz instruktorów taktyki i technik interwencji policyjnych. Zajęcia prowadzili żołnierze z jednostki komandosów z Lublińca. Wydarzenie miało na celu doskonalenie umiejętności mundurowych w kluczowych obszarach działań służbowych.

Tematem przewodnim szkolenia było szybkie dobycie broni, praca z bronią, postawy strzeleckie, poruszanie się z bronią, wymiana magazynka w sytuacji bojowej oraz wchodzenie do pomieszczeń w patrolu dwuosobowym.
Podczas zajęć instruktorzy mieli możliwość zgłębienia zaawansowanych technik i strategii, które mogą być kluczowe w skutecznym wykonywaniu ich obowiązków służbowych.
Operacyjne doświadczenie oraz wiedza przekazywana przez operatorów jednostki komandosów z Lublińca stanowiły nieoceniony wkład w podnoszenie kwalifikacji policyjnych instruktorów.
Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu, uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać najnowsze metody i techniki stosowane w służbie wojskowej, które niejednokrotnie mogą być pomocne także dla policjantów.
Praktyczne ćwiczenia oraz symulacje sytuacji operacyjnych pozwoliły na stworzenie warunków, które towarzyszą realnym zagrożeniom. Tego typu ćwiczenia odtwarzające realne sytuacje, najlepiej podnoszą umiejętności mundurowych.
Szkoleniowcy podkreślali ponadto znaczenie współpracy i komunikacji w zespołach dwuosobowych, podczas prowadzenia interwencji policyjnych.

Tego typu szkolenia podnoszą umiejętności funkcjonariuszy, co ma istotny wpływ na jakość wykonywanych zadań oraz bezpieczeństwo.

  • Na zdjęciu policjanci w szeregu trenują z bronią na sali gimnastycznej.
  • Na zdjęciu grupa policjantów ćwiczy z bronią służbową podczas szkolenia.
  • Zdjęcie grupowe, na którym instruktorzy przekazują wiedzę innym policjantom na sali gimnastycznej.
  • Na zdjęciu 3 policjantów trenuje z bronią służbową.
  • Zdjęcie, na którym dwóch policjantów pokazuje innym uczestnikom szkolenia wejście do pomieszczenia z bronią służbową.
Powrót na górę strony