Wiadomości

Kupił samochód, bo chciał doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem

Data publikacji 27.03.2024

Każdego dnia praca policjantów skupiona jest przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom dróg. Zdarza się, że kierowcy próbujący uniknąć kontroli drogowej na widok policjantów zaczynają wykonywać dość niecodzienne manewry na drodze. Tak też było w przypadku 18-latka, który na widok mundurowych zawrócił. Po jego zatrzymaniu wyjaśnił się podwód takiego zachowania...

Policjanci z jastrzębskiej drogówki pełnili służbę na ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. W pewnym momencie zauważyli dziwne manewry drogowe kierującego hondą. Mężczyzna na widok mundurowych najpierw zatrzymał się na drodze, a następnie zaczął zawracać i ruszył w przeciwnym kierunku. Reakcja policjantów mogła być tylko jedna. Mundurowi szybko dogonili kierującego i zatrzymali go.

Jak ustalili, za kierownicą osobówki siedział 18-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Stróże prawa poznali też powód uniknięcia przez niego kontroli drogowej. Jak się okazało, młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym jechał został przez niego wcześniej zakupiony i przerejestrowany, aby jak to określił „mógł nim doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy”. W pojeździe znajdowała się pasażerka, która miała uprawnienia do kierowania pojazdami.

18-latek za kierowanie bez wymaganych uprawnień będzie odpowiadał przed sądem. 

Powrót na górę strony