Wiadomości

Sosnowiecka policja ma nowego, czworonożnego funkcjonariusza

Data publikacji 27.03.2024

Kilka dni temu szeregi sosnowieckiej policji zasilił nowy funkcjonariusz. To owczarek belgijski o imieniu Sago, który po półrocznym szkoleniu będzie pomagał mundurowym w wyszukiwaniu narkotyków po zapachu. Czworonożnemu funkcjonariuszowi życzymy samych sukcesów w służbie!

Sago to półtoraroczny pies rasy owczarek belgijski, który właśnie ukończył sześciomiesięczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ten czas nabywał umiejętności w wyszukiwaniu narkotyków po zapachu w pomieszczeniach, pojazdach oraz w terenie pod czujnym okiem swojego opiekuna. Jego talent sprawił, że egzamin końcowy zdał wzorowo, dzięki czemu został wyróżniony przez egzaminatorów. 

Każdy pies po odbyciu szkolenia trafia do jednostki i pozostaje pod opieką policjanta. W przypadku Sago jego opiekunem będzie aspirant sztabowy Łukasz Maciaszczyk. To właśnie mundurowy będzie dbał o jego zdrowie i kondycję. Warto wspomnieć, że Sago jest pierwszym psem w tutejszej jednostce, który ukończył szkolenie w zakresie wyszukiwaniu zapachów narkotyków. 

Służba psa w Policji zwykle trwa do 9 lat. Nierzadko zdarza się, że zwierzę i jego przewodnik zaprzyjaźniają się tak bardzo, że po przejściu na emeryturę, pies trafia do domu swojego przewodnika.

Czworonożnemu funkcjonariuszowi życzymy samych sukcesów w służbie!

Powrót na górę strony