Wiadomości

Pijany i bez uprawnień kierował skradzionym autem

Data publikacji 25.03.2024

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie, który poprzez wybicie szyby włamał się do pojazdu popularnej wypożyczalni, a następnie z nadmierną prędkością poruszał się ulicami miasta. W chwili zatrzymania przez świętochłowickich mundurowych alkomat wykazał, że kierował mając blisko 2 promile alkoholu! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek nie posiada prawa jazdy. O jego losie zadecyduje sąd.

W piątek dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po ulicach miasta z nadmierną prędkością ma poruszać się osobowe renault. Policjanci natychmiast ruszyli w podanym kierunku. Dojeżdząjąc na miejsce, kierujący pojazdem marki Renault, porzucił samochód i uciekł do klatki pobliskiego budynku.
Mundurowi ruszyli za nimi i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności ustalili, że 33-latek poprzez wybicie szyby włamał się do samochodu należącego do popularnej wypożyczalni, a następnie urządził sobie przejażdżkę ulicami Świętochłowic.
Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał blisko 2 promile alkoholu! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony