Wiadomości

Bezpieczne Święta Wielkanocne 2024

Data publikacji 26.03.2024

Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy z rodziną, najbliższymi i często podróżujemy, aby odpocząć. Jednak w natłoku przygotowań i zakupów nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie! Czuwają nad nim także śląscy policjanci. Oto kilka porad, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas nadchodzących świąt.

Bezpieczne zakupy:

- Zachowajmy szczególną ostrożność podczas zakupów w centrach handlowych, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej, gdzie notuje się najwięcej kradzieży.
- Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w łatwo dostępnych miejscach, takich jak tylna kieszeń spodni czy zewnętrzna kieszeń płaszcza.

Zabezpieczenie mieszkania:

- Przed wyjazdem na święta, odpowiednio zabezpieczmy nasze mieszkania. Zamknijmy drzwi i okna, włączmy system alarmowy i poprośmy sąsiadów, by zwracali uwage na nasz dobytek.
- Unikajmy pozostawiania widocznych śladów nieobecności domowników, takich jak korespondencja w skrzynce pocztowej czy zasłonięte okna.

- Drogocenne przedmioty najlepiej jest zdeponować w banku lub oddać na przechowanie osobie zaufanej.

Bezpieczna podróż:

- Podczas podróży środkami komunikacji publicznej, pilnujmy naszych bagaży i wartościowych przedmiotów, zwłaszcza na dworcach i przystankach.
- Jeśli podróżujemy samochodem, upewnijmy się, że auto jest sprawne, każdy pasażer ma zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.
- Zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie zasad bezpiecznej jazdy to kluczowe elementy zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Śmigus-dyngus i inne zwyczaje:

- Pamiętajmy o szacunku i unikajmy zachowań, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych podczas tradycyjnych zabaw, takich jak "Śmigus-dyngus".
- W razie zagrożenia lub podejrzenia kradzieży, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Numer alarmowy 112 i 997 jest dostępny dla naszej bezpieczeństwa.

Policjanci będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem podczas Świąt Wielkanocnych. Nie wahajmy się zgłosić każdy podejrzany incydent lub sytuację wymagającą interwencji. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Powrót na górę strony