Wiadomości

Sosnowieccy policjanci podczas Dnia Bezpieczeństwa

21 marca to pierwszy, dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu postanowiło zorganizować dla uczniów sosnowieckich szkół Dzień Bezpieczeństwa. Do tego wydarzenia dołączyli również sosnowieccy policjanci, którzy zaprezentowali uczniom sprzęt, z którego korzystają na co dzień i odpowiadali na pytania młodzieży zainteresowanej wstąpieniem w nasze szeregi. Przewodnicy psów służbowych zorganizowali dla młodzieży pokaz tresury oraz pościgu z udziałem pozorant

Dzień Bezpieczeństwa rozpoczął się o godzinie 10.00 w Zagłębiowskim Parku Sportowym przy ulicy Zaruskiego 2. Podczas pierwszej części Komendant Miejski Policji w Sosnowcu młodszy inspektor Sławomir Zagrobelny, zaprezentował uczestnikom strukturę organizacyjną tutejszej komendy, a także opowiedział o poszczególnych pionach. Goście dowiedzieli się również o osiągnięciach sosnowieckich policjantów oraz o działaniach, jakie są podejmowane każdego dnia, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że służba w Policji jest przede wszystkim służbą dla społeczeństwa – wymagającą ogromnego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji.

Na arenie uczniowie mieli okazję porozmawiać z sosnowieckimi policjantami, którzy przygotowali dla nich stoisko profilaktyczne. Młodzież mogła zobaczyć sprzęt, z którego na co dzień korzystamy oraz dowiedzieć się, jak wygląda służba technika kryminalistyki. Mundurowi zachęcali uczniów do wstąpienia w nasze szeregi. Opowiedzieli zainteresowanym osobom, jakie wymagania musi spełniać kandydat do służby w Policji, a także, jak wygląda rekrutacja i służba w poszczególnych pionach sosnowieckiej komendy. Młodzież mogła również obejrzeć z bliska radiowozy oraz motocykle służbowe.

Podczas kolejnej części Dnia Bezpieczeństwa odbyły się pokazy służb mundurowych, w których brali udział sosnowieccy przewodnicy psów służbowych oraz ich czworonożni przyjaciele. Policjanci przygotowali pokaz z udziałem pozoranta, który symulował ucieczkę przez policjantami po polełnieniu przestępstwa oraz pokaz tresury. Opowiedzieli widowni o swoich osiągnięciach i codziennych czynnościach. 

Pamiętajmy, że Policję tworzą ludzie. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi zapraszamy na stronę Zostań Śląskim Policjantem, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje o poszczególnych etapach rekrutacji. 

 • Zdjęcie przedstawia psa służbowego, Hadesa.
 • Zdjęcie przedstawia Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu przedstawiającego informację o sosnowieckiej komendzie. W tle prezentacja multimedialna.
 • Zdjęcie przedstawia uczniów szkoły przy stoisku profilaktycznym przygotowanym przez sosnowieckich policjantów.
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów z Nawalem.
 • Zdjęcie przedstawia uczniów szkół przy stoisku profilaktycznym sosnowieckich policjantów.
 • Zdjęcie przedstawia uczniów przy stoisku profilaktycznym sosnowieckiej komendy. W tle roll-up.
 • Zdjęcie przedstawia przewodników psów służbowych podczas pokazu.
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz uczniów stojących przy stoisku profilaktycznym.
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta pozującego do zdjęcia z grupą uczniów.
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta pokazującego uczniom sprzęt wykorzystywany przez technika kryminalistyki.
 • Zdjęcie przedstawia przewodników psów służbowych oraz psy słuzbowe podczas pokazu.
 • Zdjęcie przedstawia przewodników psów służbowych podczas pokazu. W tle uczestnicy wydarzenia.
 • Zdjęcie przedstawia dwóch przewodników psów służbowych oraz pozoranta podczas pokazu.
 • Zdjęcie przedstawia technika kryminalistyki pokazującego uczniom sprzęt na stoisku.
 • Zdjęcie przedstawia dwa oznakowane radiowozy oraz dwa motocykle służbowe.
Powrót na górę strony