Wiadomości

Ciężko pobił mężczyznę

Data publikacji 19.03.2024

Policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pobicia, podczas którego poszkodowany odniósł poważne obrażenia ciała. Sprawca używał kastetu i noża. Napastnik został zatrzymany i po usłyszeniu zarzutu trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

14 marca po godzinie 2.00 dyżurny Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymał informację o pobiciu 35-letniego mężczyzny w okolicy ulicy Kosmowskiej. Pokrzywdzony miał zostać zaatakowany bez wyraźnego powodu. Sprawca bił pokrzywdzonego po całym ciele, a w trakcie tego używał kastetu i noża. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Sprawą pobicia zajęli się policjanci z zabrzańskiej "piątki". Śledczy szybko ustalili sprawcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Zabrza. Podejrzany i pokrzywdzony znali się wcześniej, a motyw działania podejrzanego jest nadal ustalany. 29-latek został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwo z użyciem przemocy, za co odbywał kare pozbawiania wolności. Teraz grozi mu od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

Powrót na górę strony