Wiadomości

Na drodze nie ma miejsca na lekceważenie przepisów drogowych

Data publikacji 29.02.2024

Agresywna jazda kierującego dacią zakończyła się dla niego grzywną w wysokości 550 złotych oraz 11 punktami karnymi. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów, często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na naszą skrzynkę "Stop Agresji Drogowej".

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek.

Dzięki nagraniu przesłanemu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej policjanci ustalili tożsamość 40-letniego kierującego dacią i nałożyli na niego mandaty w wysokości 550 . Mężczyzna w Rudzie Śląskiej na ulicy 1 Maja nie respektował znaków oznaczających powierzchnię wyłączoną z ruchu, nie respektował podwójnie linii ciągłej oraz nie stosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, czym stworzył poważne zagrożenie w ruchu. Na jego konto trafiło także 11 punktów karnych.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS! Prześlij je na naszą skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Koniecznie opisz:
Datę i godzinę zdarzenia, miejscowość, drogę lub ulicę i numer rejestracyjny nagranego pojazdu  - jeśli został zapisany, a na nagraniu jest słabo widoczny.

Razem zwalczajmy piractwo na drogach!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.46 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony