Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 28.02.2024

Na wniosek zabrzańskich policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 38-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją znajomą. Mężczyzna w trakcie awantury zaatakował ją nożem kuchennym. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 lutego około 21.00 w jednym z hoteli na terenie miasta. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali podejrzanego 38-latka. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez ratowników medycznych, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Jak ustalili policjanci, sprawca  był poszukiwany w celu odbycia kary roku więzienia. W przeszłości był też karany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz  kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec wobec 38-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.46 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 1.42 MB)

Powrót na górę strony