Wiadomości

Na urlopie zatrzymał kierującego z 3 promilami

Data publikacji 21.02.2024

Katowicki policjant, będąc na urlopie w Zakopanem, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie trzeźwości wskazało, że zatrzymany 36-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zakopiańscy policjanci zatrzymali już mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjant z ogniwa patrolowego komisariatu III w Katowicach, spędzając urlop w Zakopanem, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jadąc swoim samochodem, zauważył na trasie do Krościenka, jak kierujący volkswagenem jedzie całą szerokością jezdni. Katowicki policjant podejrzewał, że może on być pod wpływem alkoholu. 

Mundurowy zatrzymał volkswagena i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę, a następnie powiadomił zakopiańskich policjantów. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z drogówki, którzy potwierdzili, że 36-letni mieszkaniec miejscowości Nowe Bystre ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony