Wiadomości

Areszt za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 21.02.2024

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Zabrza, który używając noża oraz łyżki do opon, zastraszył 39-latka i ukradł mu telefon oraz 20 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut i na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. W tej sprawie zatrzymano również kobietę która pomogła sprawcy w sprzedaży skradzionego telefonu.

Do zdarzenia doszło w niedziele w jednym z mieszkań w centrum miasta, podczas spotkania, na którym uczestnicy raczyli się alkoholem. W pewnym momencie do mieszkania wszedł 27-latek i, używając noża oraz łyżki do opon, zastraszył pokrzywdzonego, żądając oddania telefonu oraz gotówki. Zagroził też napadniętemu śmiercią, jeśli ten zawiadomi o zdarzeniu Policję.

Poinformowani o zdarzeniu zabrzańscy mundurowi zatrzymali już kilka godzin później podejrzanego i osadzili go w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci odzyskali skradziony telefon, który został sprzedany do lombardu i zatrzymali 36-letnią mieszkankę Zabrza, która pomogła sprzedać skradziony telefon. Jak się okazało, zatrzymana kobieta tego dnia również piła alkohol z pokrzywdzonym, w mieszkaniu gdzie doszło do rozboju. 

Wobec podejrzanego o rozbój 27-latka, sąd, na wniosek śledczych, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 20 lat więzienia. Zatrzymana 36-latka usłyszała natomiast zarzut dotyczący paserstwa, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.62 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 2.87 MB)

Powrót na górę strony